Sistemų projektavimas

 

Vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų projektavimas.

UAB "Raidvis" suprojektuos, sukomplektuos ir sumontuos vėdinimo sistemas nuo paprasčiausių tiekiamo ar šalinamo oro sistemų iki modernių rekuperacinių ar regeneracinių vėdinimo sistemų, užtikrinančių iki 90% šalinamo oro šilumos grąžą tiekiamam orui.

Mes kvėpuojame, prakaituojame, skalbiame, maudomės, gaminame maistą. Taip nuolat į aplinką išskiriame vandens garus, kartu su nepageidaujamais kvapais ir pavojingais dujiniais dariniais. Jei patalpa sandari, nėra oro apykaitos, greitai pajuntame pasekmes: aprasoja langai, sienų kampuose ima rastis pelėsis, tvyro nemalonus kvapas. Blogėja savijauta, mažėja darbingumas.

Jei oras neturi pro kur patekti, jis ir nepasišalins

Vėdinimo esme paprasta: grynas oras iš lauko patenka į patalpas, ten cirkuliuoja, o užterštas drėgnas oras pašalinamas lauk. Trauka, atsirandanti dėl vėjo, oro slėgio pokyčių, temperatūrų skirtumų savaime pašalina užterštą orą vėdinimo kanalais. Tačiau vėdinimo kanalai ne visur yra tinkamai įrengti arba pakankamai gerai veikia. Vasarą, kai oro temperatūra lauke ir viduje yra panaši - traukos nelieka ir oras nejuda, arba dar blogiau - oro srautas apsigręžia ir ima plūsti per ištraukimo groteles. Oras gali judėti priešinga kryptim ir dėl chaotiškai išdėstytų ir atsitiktinai veikiančių buitinių ventiliatorių. Šaltu metu oro srautų apsigręžimas yra labai pavojingas, nes gali peršalti vėdinimo kanalų sienos.

Tik teisingai parinkta vėdinimo sistema garantuoja nuolatinę ir gerą oro apykaitą!

Būste turi būti ne tik oro šalinimo kanalai, bet ir angos lauko orui patekti į vidų. Itin sandarios patalpos nesi vėdina. Pakeitus senus, kiaurus langus naujais ir sandariais, patalpa ima drėkti, trūksta oro. Tai reiškia, kad nėra oro apykaitos.

Kai lauke šalta ar pučia stiprus vėjas, orą iš vidaus traiškia daug smarkiau.

Kai lauke šalta ar vėjuota vėdinimo kanaluose atsiranda stipri trauka. Kartu su užterštu oru iš būsto išeina šiluma, todėl ištraukiamo oro kiekį reikia riboti. Šalinamo oro kiekiui reguliuoti ir paskirstyti įrengiami specialūs oro šalinimo įtaisai ant vėdinimo kanalų angų virtuvėje, vonioje ir tualete.

Nuolatinė trauka oro kanaluose garantuoja oro cirkuliaciją patalpose.

Oras visada juda iš didesnio slėgio zonos link mažesnio. Jei slėgis pastato viduje sumažėja arba lauke padidėja - oras išmetimo ka­nalais ima plūsti į patalpą. Taip dažniau atsitinka daugiaaukščių namų viršutiniuose aukštuose. Traukos apsigręžimas gali turėti keletą priežasčių: vėdinimo kanalai nepakankamai pakilę virš stogo, netinkama išėjimo angos forma, greta yra aukštesni statyniai, kalvos ar miškas. Norint šito išvengti, būtina vėdinimo kanaluose nuolat palaikyti žemesnį slėgį (oro išretėjimą).

Ekonomiška aereco hibrid vėdinimo sistema balansuoja oro srautus būste, kaupo šilumą.

Jei ant stogo išeinančių vėdinimo kanalų grupę atjungsime san­dariu gaubtu ir įrengsime nuolatos veikiantį žemo slėgio hibridi­nį ventiliatorių - nepriklausomai nuo gamtinių faktorių, natūrali trauka bus efektyvi. Šis ventiliatorius yra lyg vėdinimo kanalų reflektorius. Jis nesukelia pasipriešinimo natūraliai traukai. Veikiant ekonomiškam elektros varikliui, ventiliatorius nuolatos traukia užterštą orą iš patalpų vėdinimo kanalais. Virtuvės garų surinktuvų nerekomenduojama jungti į tuos pačius vėdinimo kanalus, kur įrengti hibridiniai ventiliatoriai. Tam tikslui būtini atskiri vėdinimo kanalai, iškylantys virš pastato stogo. Natūrali trauka priklauso nuo vėdinimo kanalo aukščio ir temperatūrų skirtumo (laukas - vidus). Daugiaaukščiame name apatiniuose aukštuose trauka visada geresnė. Prie stogo ji silpna arba visai išnyksta. Ventiliatorius išretina orą ir tuo paskatina natūralią trauką (kuo arčiau ventiliatoriaus, tuo jo sukuriama trauka stipresnė). Taip kiekviename namo aukšte pasiekiamas idealiai subalansuotas oro šalinimas.