Vėdinimo sistemų įrengimas, montavimas

 

Vėdinimo sistemų montavimas nuo "ortakių iki vėdinimo įrengimų"

Pravėrus langą ar duris galima išsivėdinti patalpas, tačiau taip vėdinant neįmanoma palaikyti pastovios temperatūros, santykinės oro drėgmės, per langus ir duris iš lauko patenka dulkės. Įmonėje ar nuosavame būste įrengus vėdinimo sistemą, išsprendžiamos šios problemos. Montuojama įvairių matmenų vėdinimo įranga, oro kondicionieriai.

 Atliekame vėdinimo sistemų montavimo darbus gyvenamose, komercinėse ir gamybinėse patalpose:
  •       Rekuperacinės sistemos su įvairių tipų rekuperatoriais;
  •     Oro padavimo/ištraukimo sistemos;
  •     Vėdinimo sistemos su oro drėkinimu/sausinimu;
  •     Vietinio nutraukimo sistemos pramonei;
  •     Oro paruošimo sistemos su įvairiais šilumos šaltiniais (elektra, vanduo, dujos, šilumos siurblys).
     

Mes gerai žinome, kad nuo kvėpuojamo oro grynumo ir švarumo priklauso žmogaus darbingumas. Kas iš mūsų, užėjęs į prikvėpuotą konferencijų salę, mokyklos klasę ar mažą kabinetą, nėra puolęs atidarinėti langų tardamas: “Koks prastas čia oras, ir kaip jūs galite čia dirbti?”.

Grynas oras patalpoje – geros savijautos pagrindas. O patalpos oro kokybė pirmiausia priklauso nuo esamos vėdinimo sistemos.

Gerų vėdinimo sistemų poreikis akivaizdus. Tai kodėl gi Europoje iki šiol ir gyvenamuose namuose, ir gamybiniuose pastatuose taip blogai rūpinamasi ventiliacija? Kaip vieną iš priežasčių galime įvardinti palčiai paplitusią nuomonę, kad geras vėdinimas brangiai kainuoja. Iš tiesų yra kitaip: gera vėdinimo sistema padeda mažinti išlaidas. Nesudėtingas montavimas ir eksploatacija, šilumos atgavimo galimybė ir oro sąnaudų reguliavimas, atsižvelgiant į realius poreikius - štai pagrindiniai faktoriai, kurių dėka mažinamos išlaidos elektros ar šiluminei energijai. O sumontavus papildomą įrangą, galima mėgautis norimų komfortiškų mikrolimatų – švarus, išvalytas oras, pastovi oro temperatūra ir drėgmė patalpose ištisus metus.

Deja, apimtis lėšų, skiriamų naujų namų statybai ir senų pastatų rekonstravimui nėra didelė. Būsimieji šeimininkai visuomet siekia taupyti, dažnai pamiršdami, kad tokiu būdu jie gali pakenkti patalpų mikroklimatui, siekia taupyti savo sveikatos sąskaita.

Vėdinimo sistema turi vieną esminę užduotį. Ji turi pašalinti visus oro teršalus susikaupusius patalpoje, ir pakeisti juos grynu oru.

Mes dar nepakankamai aktyviai propaguojame geros ventiliacijos nauda, nepakankamai efektyviai panaudojame milžinišką žinių bagažą, sukauptą šioje srityje. Mes iki šiol tenkinamės, vykdydami tik minimalius reikalavimus.

Mes turime pagaliau suprasti, kad pinigai išleisti kokybiškos vėdinimo sistemos diegimui – tai visų pirma investicija į žmonių sveikatą ir darbingumą.