PARDAVIMAI

KODĖL REIKALINGAS VĖDINIMAS?
Teisingas vėdinimas – tai Jūsų puikios savijautos ir komforto garantas. Kiekvienas būstas turi svetainę, miegamuosius, virtuvę, sanmazgus, ir kiekvienai iš šių patalpų reikia vėdinimo. Šviežias oras, kaip vanduo ar maistas, reikalingas gyvybei palaikyti. Tad vėdinimą galima laikyti deramai sutvarkytu, kai jis atitinka du pagrindinius reikalavimus:

 • pirma, žmogus turi dirbti ir ilsėtis švariame ir pakankamai šiltame ore,
 • antra, oro tiekimui ir paruošimui turi pakakti minimalaus energijos kiekio.

Šiuolaikiniai pastatai paprastai pasižymi gera šilumos izoliacija ir sandarumu, todėl patalpų viduje teršalai kaupiasi gana greitai.

Patalpose, kuriose mes būname, yra daug sveikatai pavojingų medžiagų: rodono dalelių, pelėsinių grybelių, statybinių ir apdailos medžiagų dalelių, valymo priemonių, gyvūnų išskiriamų kvapų. Anksčiau per nesandarius senus langus veržėsi lauko oras, kuris, susimaišęs su šiltu oru, kylančiu nuo šildymo prietaisų, vėdino patalpas. Dabar, kai namai statomi vis sandaresni ir šiltesni, vėdinimas tiesiog būtinas. Pagrindiniai rodikliai, kad patalpos vėdinamos nepakankamai, yra rasojantys langai, pelėsiai, blogas miegas ir nemalonus kvapas. Tikrai daugelis esate susidūrę su šia problema. Visų šių veiksnių išvengti padeda priverstinė vėdinimo sistema su šilumos atgavimu.

Patalpos, kuriose vėdinimas yra BŪTINAS

 • Virtuvė – tai patalpa, kurioje generuojama drėgmė ir dideli kiekiai kvapų. Tinkamai neišvėdinus virtuvės, šie nepageidaujami elementai pasklinda po visus namus.
 • Sanmazgai – tai patalpos, kuriose visada yra padidintas kiekis drėgmės ir šilumos, o ši sąjunga padidina tikimybę, kad patalpoje užsiveis grybeliai ir pelėsiai. Drėgmės išskyrimas šiose patalpose siekia iki 10 litrų per parą. Drėgmė, pelėsiai ir grybeliai ilgainiui pažeidžia brangiai kainuojančią apdailą kartu kenkdami gyventojų sveikatai.
 • Miegamieji – tai patalpos, kuriose žmonės po sunkios darbo dienos gali ramiai pailsėti. Bet ramus poilsis ir kokybiškas miegas neįmanomi be šviežio oro. Nevėdinamame miegamajame kambaryje jau maždaug po dviejų valandų miego oras tampa užterštas ir netinkamas kvėpuoti, nes žmogus kvėpuodamas išskiria drėgmę ir didelį kiekį CO2 (anglies dioksido). O kur dar dulkės nuo patalų! Tuo pat metu mažėja deguonies koncentracija ore. Apie deguonies trūkumo sukeliamus neigiamus simptomus galima kalbėti visą dieną, bet pagrindiniai iš jų yra šie: neramus miegas, neišsimiegojimas, košmarai ir bendras nuovargis dienos metu.
 • Svetainė, valgomasis – dažniausiai šioje patalpoje būna du ar daugiau žmonių, tad ir CO2 koncentracija kyla greitai, nes darbingoje būsenoje žmogui reikia apie 15m³ oro per valandą. Nesunku apskaičiuoti, kad visas svetainės oras iškvėpuojamas tikrai greitai.
 • Sandėliai, drabužinės ir kitos pagalbinės patalpos – čia dažniausiai laikome įvairius daiktus, drabužius, kurie gali kaupti drėgmę ir išskirti kitus kvapus ar dulkes. Ir tikrai nepageidaujame, kad šie teršalai patektų į miegamuosius ar svetainę.

Patalpų vėdinimo būdai

 • Langų atidarymas. Darinėdami langus, tinkamą oro kokybę patalpose galime užtikrinti tik tuo momentu, kai langai atidaryti. Tuo pačiu įleisdami šaltą lauko orą, atvėsiname patalpas, palanges nuolat tenka valyti nuo lauko dulkių, į vidų patenka gatvės ar kaimynų vakarėlio triukšmas taip pat į kambarius priskrenda musių ir uodų. Atviri langai vilioja įsilaužėlius.
 • Natūrali ventiliacija – tai būdas, kai oras iš patalpų šalinamas išmūrytais ventiliacijos kanalais. Jei namas sandarus, oro apytaka yra labai lėta. Kaip daugelis naujakurių įsitikino – tai neefektyvus vėdinimo būdas. Taip vėdinant iš namo iškeliauja brangi šiluma, o orui pritekėti reikia atidaryti langus.
 • Priverstinis vėdinimas (rekuperacija). Tai vėdinimo būdas, kai oras tiekiamas ir šalinamas iš patalpų rekuperatoriaus pagalba. Šis vėdinimo būdas garantuoja tinkamą oro kokybę patalpose, užkertą kelią pelėsių ir kondensato susidarymui.

Taigi, statiniuose vėdinimą būtina įrengti dėl šių priežasčių:

 • šalinti panaudotą orą su padidėjusia anglies dvideginio koncentracija;
 • tiekti šviežią orą prisotintą deguonies;
 • šalinti atsirandančius nepageidautinus kvapus;
 • šalinti perteklinę drėgmę;
 • šalinti dulkes ir jose esančius ligų sukėlėjus.

Kaip tinkamai išsirinkti vėdinimo sistemą sukuriant pilnavertį vėdinimą namų aplinkoje, jums padės mūsų įmonės didelę patirtį turintys specialistai.

NORITE DAUGIAU INFORMACIJOS?

Paskambinkite ar parašykite mums jau dabar!