Oro sausintuvai BO-CK

„VBW Engineering“ siūlo ir oro sausintuvus. Jų novatoriškas veikimas pagrįstas papildomo šilumos atgavimo įtaiso (rekuperatoriaus) naudojimu regeneracinio oro linijoje, o tai žymiai sumažina prietaiso energijos poreikį. CK tipo sorbciniai oro sausintuvai  iš BO serijos oro kondicionierių naudojami ventiliacijos sistemose, kur vienas iš svarbiausių apdorojimo parametrų yra sauso oro palaikymas. Mažos santykinės drėgmės reikalavimas taikomas farmacijos, maisto, energetikos, šaldymo ir kt. pramonėse. Dėl sumažėjusios oro drėgmės daugeliu atvejų priklauso produktų kokybė, gamybos ir pakavimo procesų patikimumas ir efektyvumas.
Siūlomiems sausintuvams būdingas daug didesnis džiovinimo efektyvumas nei kondensacijos proceso pagrindu veikiantiems įrenginiams. Prietaisas veikia sugerdamas drėgmę per specialiai paruoštą adsorbcijos rotorių. Jame esantis silikagelis puikiai sugeria pratekančio oro drėgmę. Rotorius nejautrus ilgam oro sausintuvo sustabdymui, o tai reiškia, kad net ypač drėgnas oras neturi įtakos proceso efektyvumui.
Prietaisas veikia su dviem skirtingo dydžio oro srautais. Didesnė srovė (procesinis oras) džiovinama, kai ji praeina per sausintuvą, o mažesnė srovė (regeneracinis oras) naudojama kaupti drėgmę ir išmesti ją iš džiovinamos patalpos (rotoriaus regeneravimo režimas). Praėjęs pro rotorių, sausas oras tiekiamas į patalpą arba naudojamas įrengimo procesuose. Regeneracinis oras šildytuvu pašildomas iki van der Waalso jungties lūžio temperatūros (60 – 110 ° C).